Samoobrona Dla Kobiet Warszawa

Szkoła Wing Chun Kung-Fu Warszawa prowadzi treningi Samoobrona dla kobiet Warszawa. Tego typu kurs samoobrony dla kobiet pozwoli Ci poznać najwazniejsze techniki obrony na podstawowe sytuacje zagrożenia ulicznego. WT Kung-Fu w odróżnieniu od na przykład styli twardych, pozwala na skuteczną samoobronę używając techniki oraz sprytu, a nie wielkiej, brutalnej siły fizycznej. Musisz pamiętać, że raczej nigdy nie zaatakuje nas ktoś słabszy fizycznie, ale w zdecydowanej większości przypadków ktoś cięższy, często o 30-50 kilogramów. Stanie w miejscu i próba odparcia tak wielkiej siły musi skończyć się niepowodzeniem. Na szczęście można zejść z linii ataku, a także zaatakować czułe punkty witalne, które zmieniają w ułamku sekundy przegranego w zwycięzcę starcia ulicznego. Na treningach Wing Chun Kung Fu nie będziesz robiła tysiąca pompek, ale rozwiniesz siłę funkcjonalną, gdzie będzie oporował partner treningowy. Niestety często spotykaną sytuację na kursach samoobrony jest zapychanie ich ćwiczeniami rozciągania, przysiadami, ćwiczeniami kondycyjnymi typu skakanie na skakance. Oczywiście poprawienie cech motorycznych, fizycznych jest przydatne, ale przecież nigdy nie zniwelujemy różnicy siły między 50 kg kobietą, a 140 kg mężczyzną. Pokaz technik wing chun w wykonaniu kobiecym nauczanych w szkole samoobrona dla kobiet warszawa znajduje się poniżej i pod tym linkiem.

Kursy samoobrony dla kobiet nauczają sztuk walki stworzonych przez mężczyzn, ale Wing Chun jest wyjątkiem. Jako jedyny ponad 320 lat temu został stworzony w Klasztorze Shaolin przez kobietę. Oczywiście później styl był rozwijany nie tylko przez płeć piękną, ale bardzo często kolejnych męskich mistrzów kung-fu, którzy zachowali podstawowe koncepcje. Same treningi w szkole samoobrona dla kobiet warszawa są niezwykle bezpieczne, a atmosfera jest bardzo przyjacielska. W Wing Chun używamy wielu niebezpiecznych technik, ale sa one wykonywane z zachowaniem zdrowia ćwiczących, odpowiednią siłą i wyczuciem, więc nie ma kontuzji. Bardzo często kobiety sa płynniejsze w technikach, co pozwala na szybszy rozwój, gdyż nie mogą polegać tylko na brutalnej sile jak często mogą mężczyźni w sytuacji zagrożenia. Samoobrona to także doskonalenie się w sferze duchowej, czyli pokonywanie własnych słabości. Kung-fu oznacza ciężką pracę, więc umiejętność obronienia siebie wymaga pewnej systematyczności i samozaparcia. Efekty jednakże przychodza dosyć szybko, bo treningi są tak skonstruowane, aby właśnie to stanowiło ich lwią część. Tylko trening z partnerem ręka w rękę może realnie symulować sytuacje samoobrony ulicznej. Ćwiczenia w powietrzu, formy są dobre jako rozgrzewka i też rozwijają twoje techniki. Jednakże pompki, przysiady, rozciąganie możesz wykonać zawsze w domu, czy jakimś klubie fitness. Trening Wing Chun Kung Fu natomiast musi odbywać się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, a budowac kondycję można samemu obejrzawszy filmik instruktarzowy w internecie.

Co jest powodem zapisania się do Samoobrona dla kobiet Warszawa?

Dlaczego osoby słabsze fizycznie zapisują się na zajęcia, kurs samoobrony dla kobiet? Bardzo często motorem tego typu działań jest poczucie lęku, zagrożenia w sytuacji napadu przez większego i silniejszego napastnika. Sztuki walki z wieku na wiek zmieniały się, ale jedno pozostaje niezmienne, aby uczynić ze swojego ciała broń. W gazetach, czy w internetcie niejednokrotnie można przeczytać, że ktoś ze stopniem mistrzowskich sztuk walki nie zdołał obronić się na ulicy. Wynika to z tego, że nie każdy sposób treningu jest jednoznaczny z umiejętnością samoobrony ulicznej. To co dobre na ringu, niekoniecznie sprawdzi się podczas bycia zaatakowanym zbitą butelką, czy wielu silniejszych napastników. Dlatego właśnie zamist medali na Olimpiadzie, dobrze zadbać o realny aspekt sytuacji zagrożenia życia i zdrowia siebie, lub twoich bliskich. Termin samoobrona rzecz jasna oznacza, co innego dla różnych osób. Na przykład dla sędziego to będą ustawy, czy przepisy, a dla przecietnego człowieka właśnie obronę siebie i innych ludzi, czy dóbr materialnych.

Jakie są popularne ataki, a także pytania jakie powinnaś sobie zadać. Również to co może Cię spotkać podczas samoobrony dla kobiet

– Popularne ataki na osoby słabsze fizycznie to na przykład duszenie, złapanie od tyłu, czy przodu, złapanie rąk od przodu, czy tyłu, dźwignie, rzuty, walka w parterze, czy próba wyrwania torebki. Oczywiście również obrona przed uderzeniami z dystansu, kopnięciami, czy uderzeniami kolanem, czy łokciem.
– Czy możesz uniknąć sytuacji zagrożenia, czy da radę załagodzić powstający konflikt i zdusić go w zarodku?
– Jednym z pytań powinno być co zrobić, gdy zaatakuje Cię kilku grożnych napastników w tym samym czasie? Czy jesteś z góry skazana na niepowodzenie? Pamiętaj, że to nie film, ale realna sytuacja samoobrony dla kobiet.
– Jeżeli ktoś ma broń to umiesz obronić się przed atakiem pałką, czy jakimś ostrym narzędziem, typu nóż, czy tak zwany tulipan, czyli rozbita butelka?
– Czy można użyć strachu na swoją korzyść? Jak go kontrolować, a także poznać jego skutki dla osoby broniącej się.
– Co oznacza przekroczenie obrony koniecznej i na co zwrócić uwagę podczas napaści. Pamiętaj, że nie jest obojętne, jak widzą cię osoby trzecie, więc musisz wyglądać mówiąc w przenoścni na owieczkę, przed groźnym wilkiem. Jeżeli pierwsza uderzysz kogoś kto po prostu podszedł i z dala nie widać, że jest napastnikiem, to możesz mieć problem z udowodnieniem jego napaści.

Kurs samoobrony dla kobiet warszawa – przegląd kilku technik

Podczas nauki w szkole samobrona dla kobiet warszawa poznasz wiele technik, ale teraz tylko kilka z nich:
1. Jeżeli ktoś złapię Cię na ręce w okolicy nadgarstków, to jak widać poniżej stosujemy techniczne, a nie typowo siłowe rozwiązanie. Wystarczy wykonać dźwignię łokciem, a to prowadzi do uwolnienia naszej ręki. Aby zakończyć starcie wystarczy zaatakować czuły punkt na ciele napastnika. Własnie atak w czuły punkt taki jak krocze, gardło, czy splot słoneczny dają realną szansę osobie słabszej obronić się przed większą i silniejszą.
poznaj wing chun w szkole samoobrona dla kobiet warszawa
2. Jeżeli ktoś zastosował duszenie to jak widać wystarczy zaatakować punkt witalny, czy oczy. Powinniśmy tutaj skręcić nasze ciało, co zniweluje dystans rąk, a także pozwoli bardziej efektywnie użyć siły z całego ciała. Jak widać rozwiązania są inteligentne, a nie stosując siłę przeciwko sile.
zapraszamy na kurs samoobrony dla kobiet warszawa
3. Jeżeli ktoś podniesie nas do góry, gdy złapał za tułów od przodu. Podczas samoobrony dla kobiet nie czekamy, aż ktoś zrobi tego typu atak, ale mamy bardzo wiele szans zakończenia tego wcześniej. Jednakże może się tak zdarzyć, że przespaliśmy na przykład możliwośc zahaczenia się o nogę przeciwnika. Wtedy tak jak zwykle atakujemy punkt witalny, czyli krocze poprzez kopnięcie kolanem. To rzecz jasna kończy tą sytuację samoobrony ulicznej.
witamy na zajęciach samoobrony dla kobiet w warszawie
Więcej informacji o kursie samoobrony oraz treningach Wing Chun znajdziesz na stronie głównej naszego serwisu pod tym linkiem.
Tego typu techniki, jak zaprezentowane powyżej poznasz w szkole samoobrona dla kobiet warszawa – pozwalają obronić się osobie słabszej przed większą i silniejszą od siebie.