Filmy Kung Fu Wing Chun

Filmy Kung Fu prezentujące sztukę walki Wing Chun

Bardzo popularne filmy kung fu, które prezentują sztukę walki Wing Chun.Filmy Kung Fu o Wing Chun

Film nr 1: Narodziny Legendy: Ip Man. Wyprodukowany w roku 2010. Film trwa: 100 minut.

Poznaj młodego Mistrza Yip Mana. Jego drogę poznania sekretów systemu wing chun, gdzie w roli Mistrza Leung Bika zagrał autentyczny syn Yip Mana. Pokazano dwie różne drogi jego mistrzów kung fu – Chan Wah Shuna i Leung Bika.

Film nr 2: Ip Man. Wyprodukowany w roku 2008. Film trwa: 106 minut.

Przez bardzo wielu miłośników kina uznany za jeden z najlepszych filmów kung fu ostatnich 20-30 lat. Donnie Yen zaprezentował techniki nie tylko ładnie od strony technicznej, ale przede wszystkim ukazał zastosowanie ciała i szybkość technik. Na pewno się nie zawiedziesz, choć część historii jest nieźle podkoloryzowana.

Film nr 3: Ip Man 2. Wyprodukowany w roku 2010. Film trwa: 108 minut.

Tym razem przedstawiono początki nauczania Mistrza Yip Mana i problemy, z tym związane. Ostatecznie jednak całość film, kończy pojedynek z brytyjskim mistrzem boksu. Ciekawe przedstawienie tradycyjnego kung fu w starciu z zachodnim boksem.

Film nr 4: Ip Man 3. Wyprodukowany w roku 2015. Film trwa: 105 minut.

Chciałbyś zobaczyć starcie Donniego Yena z Mikem Tysonem? Ten film to pokazuje, choć wyniku tej konfrontacji nie zdradzimy. Dodatkowym smaczkiem jest ukazanie nauczania Yip Mana, w tym samego Bruce Lee. Bardzo dobrze pokazano też pojedynek dwóch mistrzów Wing Chun, w tym sekrety systemu, czyli broń wing chun.

Film nr 5: Ip Man: Ostatnia Walka. Wyprodukowany w roku 2013. Film trwa: 100 minut.

Ostatnia walka, czyli Mistrz Yip Man jest już w dosyć podeszłym wieku. Nadal naucza, czy walczy o honor. Jednocześnie musi pokonać samego siebie, kiedy pojawiają się pewne problemy. Ukazane założenie pierwszego stowarzyszenia Wing Chun. Dobre walki, dobre ukazanie relacji sifu-todai.

Film nr 7: Warriors Two. Wyprodukowany w roku 1978. Film trwa: 95 minut.

Dobre kino ukazujące dojrzałą postać mistrza Leung Jana. Warto obejrzeć, chociażby ze względu na postać jaką gra Sammo Hung.

Film nr 6: Syn marnotrawny (The Prodigal Son, Bai ga jai). Wyprodukowany w roku 1981. Film trwa: 100 minut.

Yeun Biao świetnie wcielił się w rolę mistrza Leung Jana. Ukazane są jego perypetie, podczas nauczania przez dwóch mistrzów – Wong Wah Bo i Leung Yee Taia.

Film 8: Wing Chun. Wyprodukowany w roku 1994. Film trwa: 96 minut.

Świetna rola Michelle Yeoh, która jest znana z wielu filmów m.in. “Jutro nie umiera nigdy”. Ukazana historia pięknej Yim Wing Chun.

Filmy Kung Fu wielu słynnych aktorów zawierają techniki Wing Chun Kung Fu. Oto niektóre z nich:
– Aktor Jackie Chan w filmie Draka w Bronksie

– Aktor Bruce Lee w filmie Wejście Smoka

– Aktorka Uma Thurman w filmie Kill Bill 2

– Aktor Nicolas Cage w filmie Ostatnie Zlecenie (Bangkok Dangerous)

– Aktor Robert Downey Jr w filmie Sherlock Holmes

– Aktor Robert Downey Jr w filmie Iron Man 3

Filmy Kung Fu o Wing Chun to tylko rozrywka przed telewizorem. Możesz nie tylko oglądać, ale również ćwiczyć sztukę walki Wing Chun Kung Fu. Zapraszamy na stronę główną w celu uzyskania informacji o bezpłatnym, próbnym treningu (kliknij tutaj).